... Všechno vždycky končí dobře. Pokud ne, ještě to není konec.

pátek 9. března 2012

Aplikace jak je dělám já

Hezký den,
vyžívám se v našívání aplikací.Moc mě to baví a je to jedna z věcí co jsem dělala už před Bellet "o)
Jestli navíš jak na to tady je návod.Já stvořím slonici tanečnici :o)
Nejdříve si vyberu obrázek,protože neumím kreslit inspiraci hledám v knihách,na netu a nebo mi obrázky kreslí děti.
Obrázek si většinou překreslím na průsvitný papír.Pokud jde vystřihnout část,kterou potřebuju,vystřihnu jí.Pokud by jsem si obrázek zničila překreslím jí znovu na papír a až potom vystřihnu.Někdy je možné stříhat od oka.
Vybrané látky si v celých kusech podlepuju jednostranně zažehlovacím vlizelínem.Oboustranný vlizelín nepoužívám(ten se většinou používat má) Až s podlepené látky vystřihnu dílky,které potřebuju.
Na látku,která tvoří základ aplikace si položím první díl aplikace.Samozřejmě ty části,která mají být nahoře pokládám až na konec.
V mém případě položím tělo slonice zároveň s ušima.

Přišívám vždy nití v barvě látky (k tomuto učelu mám nakoupeno dostatek cívek na spodní nit) převlékání samo o sobě moc času nezabere a výsledek stojí za to.Části,které chci zvýraznit šiju tmavším odstínem.
Přišiju chobot.


A pokračuju ve vrstvení.Teď našiju šaty.Položím si je na místo,kde je potřebuju a pro jistotu přišpendlím.a potom přišiju hustým entlem většinou šiju na délku stehu 4,5 a hustotu stehu 0.5 .Někdy je potřeba délku stehu zůžit,když přišívám menší dílky.Jenže čím menší steh,tím hůře se kopíruje tvar aplikace.

No a už mi zbývá jen dotvořit detaily aplikace.Velmi se mi jako pomocník osvědčilo gumovací pero pro školáky- teplem mizí.Kreslím si na aplikace a dělám značky a potom přežehlím a nic není vidět.
Předkresluju si i obličej.Detaily většinou vyšívám bavlnkama.
Tady jsou to oči,úsměv a prošila jsem i šatičky.


No a je hotovo :o)

2 komentáře:

Děkuji za komentář ♥